Elektronická rybka jako průzkumník hlubin

Náš domov je nazýván modrou planetou z nějakého důvodu – Země je ze 70% tvořena vodou. Z tohoto důvodu by se dalo očekávat, že budeme hlubiny vodní plochy prozkoumávat trochu více, což je přesně myšlenka, která dala vzniknout BIKI, ekologickému podvodnímu bionickému zařízení jehož vývoj byl umožněn oblíbeností a financemi z Kickstarteru.
 potápěč pod vodou
Vzduch je křižován vzdušnými drony, teď se ale vydáme pod zemský povrch, do hlubin vod, odkud nám BIKI BIONIC přináší stejně kvalitní zážitek, jako ze vzduchu. Ponorka ve tvaru ryby o velikosti krabice od bot dokáže zachytit videa v ultra kvalitě 4K rozlišení, fotografie 16 MP – uvidíte scenérie, které zatím spatřili pouze profesionální potápěči.
 
S robotickým ocasem coby bezpečným pohonem pro tichý pohyb, rychlostí až 1,8 km/h, chytrou navigací a sledováním, splývá BIKI dron se svými mořskými příbuznými. Pokud říkáme tichá, myslíme tím skutečně, vydává hluk jen o síle 55 dB. Když ji pustíte mezi hejno ryb, můžete sledovat, jak na návštěvníka beze strachu reagují.
 
S infračervenými senzory si můžete dron vzít s sebou na svá vlastní potápěčská dobrodružství nebo ho nechat, ať následuje děti hrající si v bazénu a natočí nějaká ta rodinná videa z dovolené!
 
Dron dosáhne maximální hloubky až 60 metrů, rozhodně se tedy nemusíte bát, že by se jednalo o nějakou lacinou hračku. Baterie vydrží při plném využití až dvě hodiny a jakmile dojde, vyplave na hladinu a ohlásí se s pomocí GPS. BIKI vám při své podvodní cestě streamuje video do spárovaného chytrého mobilu v reálném čase (ovšem pouze v mělčinách). Ovládat ho však můžete i pomocí přiloženého ovladače. Dokáže se automaticky vyhýbat překážkám a samozřejmě při tom následovat plovoucí osobu.
 želva a Maledivy
Mezi velice pozitivní aspekty tohoto drona se počítá cena, která začíná 599 dolarech, což je v přepočtu asi 15 000,-Kč!  Za příruční ponorku to rozhodně není přemrštěná částka.

Elektronická rybka jako průzkumník hlubin
Ohodnoťte příspěvek

Mohlo by se vám líbit...